Dlaczego powinno się zorganizować wakacje w Łebie

Opublikowane przez dona w dniu

Miejscowości na wybrzeżu przeżywają falę odwiedzin szczególnie latem. Tuż przed letnim szczytem i zaraz po nim w miasteczkach oraz na plażach jest mniej tłoczno, z tego powodu wiele par i singli planuje wyjazd właśnie wtedy.

Niespodzianki i pyszna kuchnia regionalna

Łeba to typowe morskie miasteczko, które oferuje gościom mnóstwo niespodzianek. Wiele atrakcji dla wczasowiczów w różnym wieku czeka na nich niezależnie od pory roku. Do tego trzeba dodać specyficzny klimat oraz szerokie piaszczyste plaże. Przybysze mają gdzie pospacerować i smacznie zjeść. Nad samym morzem działają smażalnie i bary, niedaleko dziewiętnastowiecznych domków rybackich. Chwila przerwy na znakomitą kawę czy pachnącą z daleka rybkę bez pośpiechu każdemu się spodoba. Następnie można odwiedzić molo wschodnie, aby odwiedzić przeciwmgielny historyczny dzwon. Oglądanie wschodów i zachodów słońca z tego miejsca to również niezwykłe chwile. Mimo wszystko nad morzem warto wyrobić sobie nawyk kontrolowania warunków atmosferycznych, by na spacerze nie zaskoczyło nas coś nieprzyjemnego. Wystarczy umieścić w okno wyszukiwarki wyrażenie „kamera Łeba”, aby sprawdzić warunki atmosferyczne na spacerowym szlaku. Przy okazji można podejrzeć to, co słychać w innych rejonach Łeby, w tym nad morzem.

Łeba zdradzi Ci bardzo ciekawe miejsce – co bezapelacyjnie trzeba zobaczyć?

Zamiast na wyprawy w okolicach miasta warto wybrać się do Słowińskiego Parku, gdzie nie lada niespodzianką okażą się wędrujące wydmy. Pustynny pejzaż prezentuje się fantastycznie, dlatego wyprawa, zwłaszcza z najmłodszymi, dostarczy mnóstwa emocji. Pięć kilometrów piaszczystych wzgórz w okolicach Łeby jest jednym z cudów natury, wymienianym we wszystkich przewodnikach po regionie.

Następną atrakcją jest Skwer Rybaka. To tutaj organizuje się się koncerty i inne wydarzenia w sezonie. Z kolei zainteresowanych naturą z pewnością zaciekawi mini zoo i ogród ornitologiczny. To opcja na dłuższe godziny z wyjątkowymi okazami zwierząt, np. ptactwa.

Turyści zwracający uwagę na zabytki architektury będą podziwiać tutaj wiekowe kościoły, np. kościół rybacki p.w. NMP z 1683 r. czy najstarszy dom w Łebie. To dawna własność kupca J. G. Mampego przy ul. Kościuszki 86.

Baza noclegowa i komunikacja w Łebie

Noclegi w Łebie są szeroko dostępne w różnym standardzie i cenach. Do dyspozycji jest dużo prywatnych kwater, domów wczasowych, pensjonatów i hoteli, dlatego bez problemu można znaleźć tu coś dla siebie. Każdy może dostosować wybór do swoich potrzeb i poczuć się jak w domu. Coraz to nowe lokalizacje sprawiają, że ruch turystyczny jest większy z roku na rok, a co za tym idzie – wciąż przybywa ciekawych propozycji. Są tu oferty noclegowe, które łączą się z zabiegami SPA, wypożyczalnią rowerów i sprzętu wodnego oraz mnóstwem innych.

Atrakcyjnie pokonano tu problem przemieszczania się. Znajdują się tutaj meleksy i kolejka z dojazdem do ruchomych wydm. Dla lubiących podróżować rowerami czy skuterami elektrycznymi również znajdzie się coś specjalnego. Nie brakuje również busów, którymi dotrze się w podmiejskie okolice i do sąsiednich miejscowości

Nic nie wskazuje na to, by poruszanie się po mieście było utrudnione. Szeroka oferta urlopowa i bogate zakwaterowanie to istotne walory  nadbałtyckiego kurortu.

Kategorie: Różności