Dresówka – co to za materiał?

Opublikowane przez dona w dniu

Dresy nadal cieszą się pokaźną popularnością. Połowy z nas dzianina dresowa – czyli dresówka – nie odnosi się całkowicie ze sportem, natomiast jeszcze z typowym odzieniem. Dzianinę tę nakłada się także w zwiewnych stylizacjach, jak także używa się go w kompozycjach o gustownym wyglądzie.

Czym przedstawia się dresówka?

Dzianina dresowa występuje w udokumentowanych kruczkach czy układach, gdzie liczbę na bazarze owej dzianiny jest obfita. Znakomicie się ją nosi, gdyż jest całkiem wygodna i całkowicie przepuszczalna dla powietrza. Jest to odzież tak dla dzieci, jak i ich rodziców.

Dzianina dresowa powinna być stworzona z bawełny z dodatkiem substancji syntetycznych. Spośród jej właściwości wyróżniają się elastyczność i dobra wentylacja. Sekret jej popularności zawiera się w tym, że jest odpowiednia zarówno na chłodne, jak i na cieplejsze okresy. Występuje w wielu przedziałach grubości. Dzianinę tę można podzielić na typy : dzianinę dresową drapaną i niedrapaną, czyli pętelkową. Materiał ten różni się także pod względem rodzaju splotu, składu i gramatury, szczegóły zna każda hurtownia dzianin. Dresówka pętelkowa może mieć często domieszkę elastanu lub lycry. Drapana ma w zawartości poliester, który odpowiada za odpowiednią elastyczność – dresy w dobrym gatunku nie powinny być rozciągnięte po bardzo krótkim czasie.

Dzianina dresowa drapana

Dresówka drapana to tkanina gruba, mięsista oraz o wysokiej gramaturze. Na nicach ma delikatny i charakterystyczny meszek. Dzięki temu szyje się z niej to, co skłania nas do wtulania w materiał – grube bluzy i spodnie, ale także dodatki Na głowę i szyję, a nawet podpinki. Składniki tej dzianiny to włókno bawełniane z zawartością elastanu albo poliestru. Może być również bez domieszek włókien sztucznych.

Dzianina dresowa pętelkowa

Jest to półprodukt tekstylny, który z wierzchu jest gładki, a a na drugiej posiadający drobne pętelki. Dresówka pętelkowa posiada równie miły w dotyku profil, a przy okazji jest niewrażliwa na rozmaite oddziaływania z zewnątrz. Nadaje się bezapelacyjnie na bluzy, spódnice, spodnie, sukienki, tuniki, czapki, kominy, odzież dla niemowląt oraz dzieci. Jeśli dodamy do niej nieco elastanu, okaże się rozciągliwa. Jeśli zostawimy jedynie bawełnę, dzianina będzie gruba i bez opcji rozkurczania. To właśnie od zawartości komponentów i gramatury uzależniony jest przekrój i potencjał usztywnienia dzianiny pętelkowej.

Kategorie: Różności