Dzianiny drukowane – mnóstwo możliwości!

Opublikowane przez dona w dniu

Nie od wczoraj materiały we wzory pojawiają się w handlu, choć dzianiny drukowane są różnymi metodami. Od tego, która z nich zostanie zastosowana, zależy coś więcej niż koszt odzieży. Jak to się dzieje, że koszty pewnych dzianin są wysokie, przez co często ograniczają się nasze wybory?

Jak tworzy się dzianiny drukowane?

Dzianiny drukowane produkuje się wieloma metodami. Dresówka i bawełna – te materiały najlepiej zdają egzamin jako podkład do wydruku. Dzięki nim w efekcie powstaje niezwykły wygląd materiałów, niebanalne wzory, a do tego wygodę noszenia. W jaki sposób jednak prezentują się różnice, zależnie od wybranej techniki druku?

Wzory cyfrowe

Do najdroższych materiałów należą dzianiny drukowane cyfrowo. W grę wchodzi tu skomplikowana technologia drukowania przy pomocy kosztownych drukarek. Do ceny dzianiny dochodzą kosztowne środki eksploatacyjne. Droga drukarka podwaja koszt, zaś opcja błyskawicznego przygotowania wzoru powoduje, że wybierane są male nakłady. W efekcie tworzy się cena większa niż użycie klasycznego druku.

Jednak konsument za większe pieniądze otrzymuje większy zestaw korzyści. Będzie posiadał materiał, który zachowuje jakość, ale i ma pełną ilość kolorów. Poza tym przy użyciu najlepszych urządzeń, rozdzielczość jest doskonała, a kolory pozostają żywe. Szybkie i proste przygotowanie procesu pozwoli zamówić niemal pojedyncze sztuki z personalizowanymi nadrukami – oczywiście za wyższą cenę.

Wiecznie młody sitodruk

Nadal na czasie pozostają dzianiny drukowane metodą sitodruku. Jego ciągle atrakcyjne zalety to cena, cena i… jeszcze raz cena. Technika działa przy ograniczonej ilości barw, a także nieskomplikowanych projektach, ale wciąż można liczyć na odpowiednią jakość..

Wypróbuj druk rotacyjny

Druk rotacyjny to wyjście pośrednie między drukiem cyfrowym a sitodrukiem. Poziom nadruku jest tu blisko najnowszych, komputerowych patentów, lecz takie dzianiny drukowane to o wiele bardziej ekonomiczna opcja.

Druk ma znaczenie, zwłaszcza przy produkcji odzieży dziecięcej

Wybierając ubranka dla dziecka trzeba kierować się jakością nie tylko materiałów, ale także wydruku, bowiem trudno znaleźć dziś dziecięcy strój bez żadnego wzoru. Z materiałem od sprawdzonych producentów można liczyć na wygodę i jakość, a przy tym na przystępne ceny.

Kategorie: Zakupy