Gdańsk taxi czy autobus albo tramwaj?

Opublikowane przez dona w dniu

Jaki środek transportu jest najskuteczniejsza do poruszania się po Trójmieście? To właśnie pytanie na pewno zada sobie niejeden turysta. Mamy do wyboru komunikację publiczną, taxi, a także rowery. Co będzie najkorzystniejsze?

Czy warto polegać na komunikacji publicznej?

Zwiedzający, przesiadający się na Dworcu Głównym w Gdańsku, mają możliwość zdecydować się na podróż autobusem albo tramwajem – przystanki umiejscowione są zaraz przed dworcem. Powinniśmy jednakże mieć w pamięci, że podróżowanie z bagażami komunikacją publiczną w Gdańsku może być czasem skomplikowane, dodatkowo żeby dojechać do miejsca docelowego przypuszczalnie nieuniknione będą jakieś przesiadki. Z drugiej strony warto pamiętać, że z Dworca Głównego jesteśmy w stanie dojechać bezpośrednio w okolice morza. Chwilami jednak, tym bardziej gdy musimy zmagać się z bagażem, rozsądnie przemyśleć wezwanie taksówki. Komunikacja miejska może okazać się natomiast właściwym wyborem, jeżeli zamierzamy przejechać się (już bez walizek) do konkretnej strefy miasta. Powinno się jednak pamiętać o tym, że nie we wszystkie miejsca dojedziemy zaledwie jednym środkiem transportu.

Taxi Gdańsk: dla kogo?

Czy podróżowanie taryfą po mieście jest opłacalne? To kwestia określonej sytuacji. Jeżeli zamierzamy odrobinę przyoszczędzić. a zarazem nie mamy nic przeciwko przemieszczaniu się pieszo, to jazda taksówką okaże się prawdopodobnie zbędna. Jeżeli jednak nie chcemy dźwigać walizek, a nasz hotel położona jest w zupełnie innej części miasta lub zamierzamy dotrzeć w jedno konkretne miejsce, taxi z pewnością nas nie rozczaruje. Podróż taksówką ma również dodatkowe, istotne dogodności – znaczna część kierowców bezbłędnie orientuje się w miejskich atrakcjach i może polecić gościom miejsca szczególnie warte zwiedzenia.

Kategorie: Bez kategorii