Jadalnia dopomnia się specjalnego stołu

Opublikowane przez dona w dniu

Jadalnia pozostaje jednym z głównych pomieszczeń w całym mieszkaniu. To tu członkowie rodziny jedzą razem obiady i spędza się wokół stołu każdego dnia bardzo wiele czasu. Ten oczywisty warunek wystarczy, aby postarać się o niezrównany wystrój tego pomieszczenia.

Stół do jadalni – pierwszy mebel w domu

Jak się do tego zabrać? Najlepiej dostosować wielkość stołu do liczby domowników. Warto zastosować następujący wzór – 60 cm na osobę. To zapewni sporo przestrzeni dla wszystkich w czasie wspólnych meetingów i posiłków. Bez miejsca trudno wyczarować przyjemną aurę domowych pieleszy. Dobrze będzie jeszcze mieć na względzie poziom kontaktów – ilu przyjaciół zagości u nas i jak często. W takiej sytuacji opłaca się zrealizować kupno dużego mebla, co pozwoli zmieścić w tym miejscu odwiedzających nas znajomych.

Stół okrągły czy z kantami?

Najbardziej rozpoznawalny sprzęt w jadalni – ten zakup jest sprawą głęboko zależną od użytkownika. Musimy brać pod uwagę przede wszystkim własne kryteria i to, jak dany stół komponuje się z estetyką pozostałych części pokoju. Uważa się, że stół okrągły jest bardziej elegancki, więc sprawia, że jadalnia staje się wytworna i stylowa. Jednak wówczas najlepiej ulokować go centralnie. Ulokowanie go bliżej ściany poważnie zmniejszy przestrzeń. W związku z tym okrągły model bardziej będzie pasował do dużych wnętrz.

Lampy nad stół – na jakie postawić?

Koniecznym dodatkiem do kameralnej jadalni będzie odpowiednie oświetlenie. Tym, co powinno być w tym pomieszczeniu detalicznie oświetlone i skupiające uwagę wszystkich, musi być blat. To patent na wyróżnienie miejsca, które zaprosi najważniejsze osoby. Kiedy wybieramy stół, najlepiej od razu postawić na pasujące lampy nad stół, które będą oprawiać światłem nowy nabytek. Niech łączą w sobie przydatność z dekoracyjnością. Wystarczy decydoać się na lampy mające klosze, kierujące światło w dół. Dzięki temu cały blat będzie starannie oświetlony, co zawsze korzystnie odbija się na całości kompozycji. Nie zapomnijmy przy okazji, by lampy nad stół były zawieszone na prawidłowej odległości od blatu. Zamontowane zbyt nisko mogą nie tylko przeszkadzać znajdującym się w jadalni osobom, ale także utrudnić opcję dodawania ozdobnych elementów, np. kwiatów w wazonie.

Kategorie: Dom