Jak zadbać o przyczepę kempingową?

Opublikowane przez dona w dniu

Ze względu na polski klimat, zazwyczaj typowej przyczepy używamy tylko w okresie wakacji. Bynajmniej nie wszyscy użytkownicy tego sposobu na spędzanie lata zdają sobie z tego sprawę, że bezpośrednio przed rozpoczęciem najchłodniejszej pory roku musimy przyzwoicie zabezpieczyć przyczepę kempingową, aby mogła służyć nam w następnym lecie. Jak przygotować się do zimy?

Tym, od czego powinniśmy zacząć, bez wątpienia jest staranne wyczyszczenie przyczepy. Najlepiej jest korzystać w tym celu z profesjonalnych produktów, takich jak środek do przemywania karoserii samochodu. W przypadku przyczepy wykonanej z wysokiej jakości materiałów, nic złego nie powinno się z nią zdarzyć. Po zakończeniu sezonu warto także dość dobrze wywietrzyć naszą przyczepę, by pozbyć się z niej wilgoci. Dobrze jest wymyć wszelkie jej fragmenty, a na zimę pootwierać wszystkie szafki.

Zima to również doskonały moment na zakupy. Przecenione bywają wówczas takie artykuły jak lodówka do przyczepy kempingowej czy też napęd do przyczepy kempingowej bądź pokrowiec. To rzeczy, które każdy z nas powinien rozpatrzyć we własnym zakresie.

Kiedy zdecydujemy się na zdjęcie kół na czas zimy, musimy prawidłowo ustawić przyczepę na podporach. Można jednak również zachować przyczepę wraz z kołami, jednak powinniśmy wówczas zadbać o odpowiednio wysokie ciśnienie w ich wnętrzu, gdyż opony potrafią widocznie się wgnieść, kiedy przyczepa jest przechowywana zbyt długo na kołach.

Podczas zimy niewątpliwie najodpowiedniejszym sposobem byłoby przechowywanie przyczepy kempingowej w garażu, lub chociażby pod jakimkolwiek zadaszeniem.

By cieszyć się dobrą kondycją swojej przyczepy kempingowej rozsądnie jest więc o nią stosownie zadbać, a dzięki temu będzie cieszyła nas swoją funkcjonalnością przez długie lata.

Kategorie: Bez kategorii