Ręczniki sportowe nie tylko dla wyczynowców

Opublikowane przez dona w dniu

Ostatnio zaczęliśmy znacznie zwracać uwagę na zdrowy styl życia oraz zdrowe i wysportowane ciało. Objawia się to tym, że wiele ludzi zaczyna dbać o siebie. Koniecznym wyposażeniem w trakcie wysiłku fizycznego jest porządny ręcznik sportowy uszyty z szybkoschnącego materiału, który pozwoli nam bez problemu wytrzeć ciało.

Modele wyprodukowane z mikrofibry od lat na topie.

Jeżeli jesteś osobą, która na sto procent zaangażowała się w aktywny tryb życia i sport, to dla Ciebie dobrą opcją jest ręcznik sportowy wyprodukowany z mikrofibry. Ten typ mikrowłókna to włóknina otrzymana z połączenia włókien poliestrowych oraz poliamidowych. Do głównych atutów ręcznika sportowego możemy włączyć to, że znacznie lepiej pochłania wilgoć (siedem razy szybciej pochłania wodę), a poza tym błyskawicznie wysycha. Pod tym względem bije na głowę wszystkie modele klasyczne razem wzięte. Dodatkowo niewiele waży i jest bardzo kompaktowy, co sprawia, że idealnie nadaje się do przenoszenia w torbie lub plecaku. Dodatkowym atutem jest fakt, że jest stosunkowo tani, jest wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne, delikatny w użytkowaniu i jest bardzo uniwersalny. Wybór ręcznika zależy od naszych upodobań i treningów, które uprawiamy. Na fitness koniecznie powinniśmy postawić na cienki ręcznik, który niezawodnie sprawdzi się do błyskawicznego ocierania potu z karku, czoła czy szyi. Z kolei na basen lub saunę lepiej jest zabrać ze sobą ręcznik cięższy, ponieważ skuteczniej wciągnie wszystkie krople z powierzchni ciała. Warto zwrócić uwagę, że niezaprzeczalnym atutem wszystkich ręczników z mikrofibry jest to, że nawet w minimalnym stopniu nie podrażniają naszej skóry podczas jej osuszania, są w pełni antybakteryjne, a na dodatek cechują się doskonałą przepuszczalnością powietrza, dając wrażliwej skórze oddychać. Ręczniki sportowe gwarantują zatem bardzo wysoki komfort użytkowania.

Najważniejsze aspekty przy zakupie modeli sportowych.

Niemal wszędzie obejrzymy rzeszę ręczników sportowych. To, jaki model wybierzemy zależy od barwy, wielkości, wagi, wzoru na materiale lub rodzaju mikrofibry użytej do produkcji (między innymi mikrofibra pluszowa, hybrydowa, pętelkowa, polarowa, płaska itp.). Niezwykle uniwersalne są zwłaszcza modele z oferty fitness o wymiarach 50×90 cm i 70×140 cm. Te modele produkuje się w jaskrawych odsłonach, na przykład seledyn, róż, fiolet, burgund lub turkus. Dla kogo mały a dla kogo duży ręcznik?. Tak naprawdę dobrze jest mieć obydwa: niewielki świetnie się sprawdzi do doraźnego zbierania potu jeszcze w czasie uprawiania sportu a duży będzie praktyczny do osuszenia ciała na przykład po basenie. W przypadku gdy rozważamy aby nasz ręcznik sportowy był wielorakiego użytku to opłaca się wybrać ręcznik z mikrofibry frotte pętelkowej. Ten model jest w tym samym czasie mocno chłonny jak i nadzwyczajnie sprężysty, puszysty oraz miły w dotyku. W tym przypadku najlepszym wyborem może być również seria mikrofibry frotte pluszowej. Taki materiał w dotyku przypomina tradycyjne frotowe ręczniki oraz wyróżnia się niezwykłą miękkością na skutek dużej gramatury. Dla niektórych ich gramatura może okazać się wadą, gdyż pochłaniają zbyt wiele przestrzeni w torbie. Serie ręczników z mikrofibry płaskiej zapewne znacznie lepiej sprawdzą się w czasie praktykowania sportów na świeżym powietrzu, na przykład trekkingu czy biegania. Ten model wyróżnia się niemal kompletnie gładką powierzchnią oraz tym, że wykazuje odporność na strzępienie się oraz z łatwością nadaje się do druku sublimacyjnego. Jak by tego było mało tego rodzaju ręczniki można bez obaw wywieszać na świeżym powietrzu.

Kategorie: Zakupy